Aplikatory magnetoterapii Biomag VET już w naszej lecznicy

Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzaki"  > Fizjoterapia i rehabilitacja >  Aplikatory magnetoterapii Biomag VET już w naszej lecznicy

Miło mi poinformować, że mój gabinet wzbogacił się o dwa nowe najwyższej klasy aplikatory magnetoterapii Biomag VET 🔥

Aplikatory magnetoterapii Biomag

Są to aplikatory lokalne, intensywne, z podwójnym polem, które znajdują zastosowanie tam, gdzie mamy silne zwyrodnienia, stany zapalne bądź urazy.

 

Można je stosować niezależnie bądź łącznie z aplikatorem płaskim w formie materaca 🙂

 

W moim gabinecie możemy połączyć zabieg magnetoterapii i terapii manualnej (masażu powięziowego i masażu tkanek głębokich), co potęguje działanie drenujące masażu i usprawnia obieg płynów tkankowych (detoksykację tkanek). Bardzo polecam dla zwierząt z problemami w poruszaniu się, mocno obolałych, starszych z wieloma ograniczeniami w ruchu i zwyrodnieniami, bądź po intensywnym wysiłku u psów sportowych 🐶🐱👌

Zabiegi magnetoterapii na aplikatorze płaskim (materacu) bardzo korzystnie wpływają na zwierzęta zestresowane ( w tym koty z syndromem urologicznym= działanie przeciwzapalne i miorelaksacyjne, uspokajające), są bowiem całkowicie “bezdotykowe”.

 

Od grudnia b.r. istnieje możliwość zakupu pakietów zabiegów ze zniżką 👍🍀

 

A do czego jeszcze stosujemy magnetoterapię BIOMAG ?🤔

Magnetoterapia BIOMAG wykorzystuje opatentowaną technologię pulsacyjnego

pola magnetycznego 3D niskiej częstotliwości, dzięki czemu:

📌 powoduje przyspieszenie regeneracji (zwyrodnienia, rany) i detoksykacji tkanek

📌 wpływa na syntezę składników chrząstki stawowej (zwyrodnienia)

przyspiesza odbudowę tkanki kostnej (złamania)

📌 działa miorelaksacyjnie

📌 stymuluje proces ziarninowania i naskórkowania oraz wzrostu unaczynienia (rany, owrzodzenia i wszelkie uszkodzenia tkanek)

📌działa przeciwbólowo dzięki hiperpolaryzacji zakończeń nerwowych (hiperpolaryzacji) oraz działaniu na układ opioidowy

📌 powoduje relaksację i uspokojenie, np. u zwierząt zestresowanych i z problemami behawioralnymi

 

Dzięki temu urządzenie Biomag® Lumina VET znalazło szereg zastosowań w medycynie weterynaryjnej. Jego korzystny wpływ odnotowano w terapii schorzeń stawów kręgosłupa i stawów obwodowych, zapaleniach dróg moczowych, chorobach skóry, gojeniu ran, w stanach pooperacyjnych i pourazowych. Obecnie lista schorzeń, które próbuje się wspomagać za pomocą magnetoterapii rośnie. Są to np. nieswoiste zapalenie jelit (IBD), zapalenia zatok, a także stymulacja odrostu włosa w przypadku chorób przebiegających z jego wypadaniem.

Facebook