Terapia autoadaptacyjna ENF

Pierwsza przychodnia weterynaryjna wyposażona w ENF Fast Therapies !

Terapia autoadaptacyjna ENF ENF Polska to sposób na regenerację tkanek, zmniejszenie bólu, przyspieszenie gojenia a także wyciszenie układu nerwowego.

System nerwowy, w sytuacjach bólu przewlekłego może być nadmiernie stymulowany, przez co dochodzi do zjawisk takich jak allodynia (reakcje na bodźce, które normalnie nie wywołują bólu, np. ciepło, zimno) i hiperalgezja (nadmierne reakcje na bodźce, które nie powinny wywołać bólu, np. lekki nacisk, głaskanie).
 
To dlatego np. starsze koty z zapaleniem wielostawowym mogą reagować na dotyk właściciela ucieczką czy syczeniem a psy wycofywać się w bezpieczne miejsce, gdzie nie będą głaskane.
 
ENF wycisza te nadmierne reakcje układu nerwowego a ponadto w rękach doświadczonego terapeuty manualnego znakomicie wspomaga terapię powięzi, poprzez wstępne obniżenie napięcia i bólu tkanek.
Jest jeszcze wiele zastosowań EBF, które dopiero badamy: zachęcająco wygląda jego zastosowanie w przypadkach zapaleń nerwów (np. zapalenie nerwu twarzowego, trójdzielnego), FOPS: nieswoisty ból jamy ustnej kotów, porażeń nerwów, przyspieszenia wchłaniania krwiaków. Terapia ENF pomaga też wyciszyć pacjentów z bólami trzewnymi np. w przypadkach IBD (niesowiste zapalenie jelit).
 
W moim gabinecie ENF łaczę z akupunkturą i terapią powięziową.
 

Serdecznie zapraszam na zabiegi 🙂

Facebook