Integracyjna medycyna weterynaryjna

Przychodnia Weterynaryjna "Zwierzaki"  > Fizjoterapia i rehabilitacja >  Integracyjna medycyna weterynaryjna

Integracyjna medycyna weterynaryjna - czym się zajmuję w jej ramach ?

Jak możecie zobaczyć na moim Facebooku, od lat uczestniczę nie tylko w szkoleniach z medycyny weterynaryjnej, ale również w licznych szkoleniach z fizjoterapii ludzkiej, weterynaryjnej oraz z akupunktury.

 

Dlaczego? Czy sama medycyna sensu stricto nie wystarcza ?

A właśnie nie. Szczególnie widzimy to w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z przewlekłym bólem, ograniczeniami ruchu związanymi z zapaleniami lub restrykcjami powięzi, chorobami neurologicznymi, zaburzeniami behawioralnymi wywołanymi stresem i przebodźcowaniem, a także w wielu przypadkach internistycznych.

 

To samo dotyczy medycyny ludzkiej: jak sami możemy się przekonać, często pomoc fizjoterapeuty czy akupunkturzysty jest niezbędna aby uzupełnić leczenie.

 

Zdarza się bowiem, że po prostu nie mamy leków, które mogłyby pomóc, a czasem musielibyśmy użyć ich tak wiele, że sama terapia stałaby się dla pacjenta szkodliwa.

 

Jest też mnóstwo sytuacji, kiedy musimy po prostu manualnie uwolnić restrykcje powięziowe, a mogą one dotyczyć nie tylko układu ruchu, ale i organów wewnętrznych, uwięźniętych nerwów i naczyń.

 

W wielu z takich przypadkach połączenie medycyny zachodniej z metodami terapii powięziowej, mobilizacji stawów, akupunktury przyniesie najlepsze efekty.

 

Facebook