postheadericon Może i Ty dorzucisz swoją cegiełkę na schronisko w Celestynowie

Schronisko w CelestynowieZachęcam do zapoznania się z podsumowaniem działalności w 2014 roku Schroniska w Celestynowie, dużo zmian na lepsze ! Warto ich wspierać (teraz budują gabinet weterynaryjny), szczególnie, że na linii Otwockiej jest bardzo dużo „bezdomniaków”.  Dzięki Schronisku mają szansę na pomoc i pozytywną zmianę losu.

Nadszedł już czas na pierwsze podsumowanie działań jakie podjąłem jako Kierownik w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Nazywam się Łukasz Balcer i od 8 miesięcy opiekuję się podopiecznymi w schronisku.

Nasze schronisko jest schroniskiem społecznym. Utrzymujemy się wyłącznie z datków osób prywatnych i darowizn osób prawnych, oraz środków finansowych Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Wspólnymi siłami ratujemy bezdomne zwierzęta.

Pomóż nam pomagać wpłacając darowiznę na konto:

43 1020 1156 0000 7102 0061 5146

Modernizacja takiego wielkiego schroniska to odpowiedzialność i wyzwanie.

  W ciągu pierwszych 8 miesięcy udało się nam:

 • Kupić 57 nowych ocieplanych bud za kwotę 26.580 zł.
 • Wybudować 36 kojców z wybiegami w tym 10 kojców kwarantannowych i leczniczych za kwotę 126.000 zł.
 • Pozostałe wybiegi wyremontowano i ułożono kostkę za kwotę 15.000 zł.
 • Wymienić wyposażenie kociarni. Wstawiono nowe drapaki, kuwety, legowiska, poidełka itd. Pomalowano budki, wymieniono piasek na wybiegach. Wysterylizowano, zachipowano i zaszczepiono koty.
 • Rozpocząć socjalizację 120 psów i kotów, przy współpracy z wolontariatem.
 • Oddać do adopcji 113 zwierząt.
 • Podpisać 245 porozumień o wolontariacie i zachęcić nowych wolontariuszy do pomocy naszym podopiecznym.
 • Zebrać ponad 20 ton karmy suchej i mokrej oraz 4 tony żwirku dla kotów o wartości 140.000 zł.
 • Pozyskać około 850 zabawek, klatek, drapaków, kontenerów, obroży, smyczy itd.
 • Zbudować blaszak na karmę. Zabezpieczyć szczelność schroniska i wykonać kilkaset drobnych napraw poprawiających bezpieczeństwo zwierząt np. zakładanie siatki, łatanie ogrodzenia, spawanie furtek itd.
 • Zbudować ekologiczną oczyszczalnię ścieków za kwotę 45.000 zł.
 • Zbudować odwodnienie budynku głównego w którym mieści się gabinet weterynaryjny za kwotę 19.000 zł. Teren schroniska jest podmokły i piwnica była systematyczne zalewana wodą, co groziło zawaleniem się budynku.
 • Wprowadzić strefy bez zwierząt, poprzez umieszczenie około 100 psów biegających luzem po obiekcie w nowych boksach. To umożliwiło bezpieczne wyprowadzanie psów na spacer i zwiększyło bezpieczeństwo oraz dostępność psów dla potencjalnych adoptujących, gości i wolontariuszy.
  Wprowadzić witaminy i suplementy do podstawowego żywienia.
 • Przeprowadzić deratyzację obiektu i ustawić karmniki deratyzacyjne.
 • Pomimo ogromnego przepełnienia udało nam się przyjąć kolejne 48 zwierząt. Podopieczni po przejściach. Zwierzaki bite, głodzone, więzione, ranne, kalekie, chore, wycofane, wypchnięte z jadącego samochodu, przywiązane w lesie lub porzucone przy schronisku.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie rozpoczęło właśnie długo oczekiwany remont budynku kliniki weterynaryjnej na który składa się: sala operacyjna, gabinet lekarski, szpital oraz biuro adopcyjne zwierząt. Wszystkie prace remontowe będą wykonywane metodą gospodarczą przy pomocy małych firm. Zakres prac obejmuje prace ogólnobudowlane, wykończeniowe, elektryczne i hydrauliczne. Ogrom przedsięwzięcia jest bardzo rozległy, ale jak zawsze wierzymy w Was naszych Świętych Mikołajów.

Nasze Celestyniaki zasługują na leczenie w najlepszych warunkach! Zapraszamy do odwiedzenia naszej witryny:
http://www.celestynow.toz.pl

 

Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmailby feather

Lubimy się :)
Przychodnia Weterynaryjna Radosław Marczak
Onkologia weterynaryjna